استادان وب

5 روش پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب

یکی از مهم ترین بخش های سئو وب سایت پیدا کردن کلمات کلیدی پر مخاطب میباشد که ما در این مقاله بهترین روش های پیدا کردن کلمات کلیدی پر جستجو را بیان کرده ایم.
کلمات کلیدی

فهرست مطالب

5 روش پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب

شاید همیشه دغدغه افراد پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب برای تولید محتوا و طراحی سایت بوده باشد. اینکه مشخص شود که کدام کلمات رقابت بیشتری خواهند داشت و مناسب پیشرفت سئو سایت شما خواهند بود. از اونجایی که بی شک تا الان خیلی از ابزارهای پولی و رایگان را ممکن است امتحان کرده باشید ولی به انچه که میخواستید نرسیده اید ما در تیم استادان وب قصد داریم که  با توضیحات کامل در این مقاله  5 روش آسان ولی کاربردی را به شما معرفی کنیم پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

انواع روش های مختلف پیدا کردن کلمات کلیدی

تحقیق کلمات کلیدی از آنجایی که در فرآیند سئویی خیلی حائز اهمیت میباشد پس باید در پیدا کردن آن حساسیت بالایی داشته باشید. ممکن است در ابزارهای مختلفی که استفاده کرده اید به شما یک کلمه کلیدی هدفمند داده نشده است. 

در اصل کلماتی معرفی شده اند که باعث میشود که صفحات وب سایت شما یتیم بماند یعنی هیچ ارتباط معنایی وجود نداشته باشد که خب این مسئله خیلی از نظر سئویی مهم است چون وقتی که ربات گوگل وارد صفحات شما میشود وقتی لینک داخلی وجود داشته باشد ایندکس شدن سایت در گوگل به صورت کامل انجام نمیشود و صفحه شما را ترک میکند پس روش های پیدا کردن کلمات کلیدی که باعث ارتباط معنای بین صفحات شما میشود خیلی مهم است ما در این مقاله سعی داریم بهترین ها را به شما معرفی کنیم.

1-نتایج سرچ گوگل

یکی از بهترین قسمت هایی که به شما کمک خواهد که کلمات کلیدی کاربردی را پیدا کنید قسمت سرچ خود گوگل میباشد. شما وقتی یک مطلب را جستجو میکنید مشاهده میکنید که نتایج گوناگونی را به شما پیشنهاد خواهد داد که نشان دادن این کلمات بستگی به حالت نوشتاری شما تفاوت خواهد داشت. برای مثال اگر شما یک فاصله خالی قبل یا بعد عبارات بزنید متوجه تغییرات خواهید شد. ولی خب این نتایجی که به شما نشان خواهد داد از پرجستجوتین کلمات مشابه در گوگل میباشند. پس با استفاده از انها میتوانید کلمات پرتکرار را در وبسایت خودتان قرار دهید.

2-جستجوهای مرتبط گوگل

یکی دیگر از ابزارهایی که توسط خود گوگل ارائه شده است استفاده از نتایج مرتبط  است که در انتهای صفحه با عنوان search result به شما نمایش داده میشود که تمامی آنها به شما کمک میکند که علاوه بر خود آن کلمات حتی کلمات مرتبط به ان ها را هم پیدا کنید به این صورت زنجیره ای از کلمات کلیدی مرتبط با هم دیگر خواهید داشت که خیلی تاثیری خوبی در سئو سایت شما دارد.

 از آنجایی که محتوای متن هم علاوه بر هدینگ ها سئو میشود اگز شما این کلمات را در خود متن استفاده کنید خیلی نسبت به سایر رقبا پیشرفت خواهید داشت.پس حتما از این مورد برای پیدان کردن کلمات کلیدی پر جستجو استفاده کنید چون نتیجه و بازدهی خوبی خواهید داشت.

پیداکردن کلمات کلیدی

3- پیدا کردن کلمات کلیدی با استفاده از ابزارها

یکی دیگر از روش های پیدا کردن عبارات کلیدی به کمک ابزارهایی است که معرفی شده است تعداد این ابزراهای خیلی زیاد میباشد ولی یکی از معروف ترین این ابزارها Google Keyword Planner است که خیلی معروف میباشد و همینطور این ابزار که توسط خود گوگل معرفی شده است به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است. ولی ابزارهای زیاد دیگری هم وجود دارد که شما به راحتی میتوانید کلمات کلیدی ارزشمندی را استخراج کنید. چندتا از بهترین ابزارهای برای انجام این کار را به شما معرفی خواهیم کرد.

  • Semrush : یکی از قوی ترین ابزارهای سئو سایت که شما با کمک این ابزار میتوانیدبرای پیدا کردن کلمات کلیدی رقبای خود از آن استفاده کنید میباشد و امکان تحلیل و بررسی آنها وجود دارد.
  •  
  • Keyword tool: یکی دیگر از قوی ترین ابزار پیدا کردن کلمات کلیدی میباشد که به صورت رایگان ارائه شده است شما با کمک این ابزار میتوانید کلمات کلیدی طولانی را پیدا کنید که این کلمات یک برگ برنده برای سئو سایت شما میباشد پس توصیه میشود که حتما از این کلمات استفاده کنید.
 
  • Google trends : شما با کمک این ابزار میتوانید هم به صورت منطقه ای هم جهانی کلمات کلیدی پر طرفدار که دارای جستجوهای بالایی میباشند را پیدا کنید.
 
  • screaming frog : یکی دیگر از برنامه های قوی جستجو کلمات کلیدی میباشد. این ابزار مانند موارد بالا در بستر وب سایت نیستد و باید آن را دانلود و نصب کنید. بی شک جز قوی ترین ابزار برای جستجو کلمات کلیدی میباشد
 
  • شبکه های اجتماعی: شما با جستجو در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام و توییتر میتوانید به دنبال پرمخاطب ترین جستجوها در زمینه کاری وب سایت خود باشید.

4- پیدا کردن کلمات کلیدی با آنالیز رقبا

یکی دیگر از روش های توصیه شده در انتخاب و پیدا کردن عبارات کلیدی انالیز کلمات و عبارات کلیدی رقبا میباشد. شما با پیدا کردن کلمات کلیدی رقبا که ورودی قابل قبولی برای آنها دارد به راحتی میتوانید با تولید محتوای جامع تر نسبت به رقیب و لینک سازی قوی تر خیلی بالاتر از آنها قرار بگیرید.همونطور که گفتیم شما با کمک ابزار Semrush به راحتی میتوانید رقباتون را هم از نظر کلمات کلیدی هم لینک سازی آنالیز کنید.

5-بررسی سایت های پرسش و پاسخ

یکی دیگر از روش های پیداکردن کلمه کلیدی بررسی وبسایت های پرسش و پاسخ که معمولا کاربران برای رفع نیازهای خود سوالاتی در این وب سایت ها مطرح میکنند که شما با توجه به میزان درخواست های کاربران میتوانید کلمات کلیدی طولانی را پیدا کنید. شما میتوانید در وب سایت های Ask ، Yahoo Answers ، LinkedIn Answers به دنبال کلمات کلیدی بگردید.

کلمات کلیدی ارزشمند

مطلب پایانی

درکل یافتن عبارات کلیدی پرجستجو و پرطرفدار کار خیلی سختی نمیباشد ولی خب از آنجایی که رقابت بین کلمات کلیدی پرجستجو سخت میباشد پس بهترین راه برای پیشرفت در سئو وبسایت پیدا کردن کلمات کلیدی طولانی است. برای پیدا کردن این کلمات میتوانید از از خود گوگل کمک بگیرید وقتی شما مطلبی را جستجو میکنید خود گوگل جملات شما را کامل میکند و تبدیل به یک عبارت طولانی یا همان کلمات کلیدی لانگ تیل میشود. درکل خود گوگل ابزار خیلی قوی برای کمک به سئو مطالب شما خواهد شد. اگر شما هم ابزاری جهت پیدا کردن کلمه کلیدی در نظر دارید به ماهم در بخش نظرات معرفی کنید

مشاوره رایگان

استادان وب

20 دقیقه مشاوره رایگان

خوشحالیم که بیش از 2 دقیقه در سایت ما بودی!

برای استفاده از مشاوره رایگان ما میتونی شمارت رو وارد کنی تا باهات تماس بگیریم.