استادان وب

الگوریتم پاندا یکی از بهترین کارهایی بود که گوگل برای رضایت کاربران فراهم کرد تا از شر وبساتی های اسپم و تکراری خلاص شوند.
الگوریتم پاندا گوگل

فهرست مطالب

دلایل جریمه شدن یک سایت توسط الگوریتم پاندا

الگوریتم پاندا جز یکی از مهم ترین الگوریتم های گوگل میباشد که درکل الگوریتم پنگوئن کمک بزرگی به مخاطبین گوگل کردند تا از شر سایت های اسپم خلاص شوند. دلیل به وجود آمدن این الگوریتم نارضایتی کاربران از محتوای وب سایت ها بود. اگر از کاربران قدیمی گوگل هستید میدانید که در گذشته با جستجوی یک سری مطالب وبسایت هایی با کیفیت بسیار پایین ممکن بود در لینک های برتر باشند که این باعث میشود کاربران به نتایج مورد نظر خود دست پیدا نکنند. از این رو گوگل این الگوریتم را وارد دنیای وبسایت ها کرد در این مقاله از استادان وب ما قصد داریم که اطلاعات جامعی از الگوریتم پاندا و روش شهایی که باعث رفع جریمه سایت توسط این الگوریتم میباشد را بررسی کنیم پس همراه ما باشید.

الگوریتم پاندا چیست؟

یکی از مهم ترین دلایلی که باعث تود الگوریتم پاندا شد نارضایتی کاربران از محتوای بی کیفیت بود. قبل از سال 2011 وب سایت ها با توجه به تعداد کلمات بیشتری که داشتن در نتایج برتر قرار میگرفتن و کیفیت محتو در نظر گرفته نمیشد و این امر باعث نارضایتی کاربران نسبت به گوگل شده بود که باعث شد که گوگل تصمیم بگیرد یک الگوریتمی را تولید کند که کیفیت محتوای سایت را بررسی کند و اگر سایت ها محتوای اسپم و کپی شده دارند را جریمه کند.

وظایف الگوریتم پاندا

مهم ترین وظیفه الگوریتم پاندا بررسی محتوای با کیفیت و به روزشده وب سایت ها میباشد.وقتی شما محتوای یونیک تولید کنید توسط این الگوریتم مورد توجه قرار میگیرد و به شما رتبه بهتری خواهد داد.پس توصیه میشود که هرگز از محتوای کپی و غیر مرتبط استفاده نکنید چون این الگوریتم به راحتی این موارد را تشخیص میدهد. 

در حقیقت وظیفه اصلی پاندا این است که وقتی کاربر موردی را جستجو میکند ساتی هایی در نتایج برتر باشند که محتوای با کیفیت و کافی داشته باشند. وظیفه اصلی الگوریتم پاندا این است که سایت هایی را که با استفاده از روش های غیر اصولی سعی در کسب رتبه های بالا در گوگل دارند، از گردونه رقابت خارج کند و باعث کاهش رتبه آنها خواهد شد و با معرفی وب سایت های ارزشمند به کاربران، باعث افزایش رضایت آنها خواهد شد.

الگوریتم پاندا

معیار کیفیت برای الگوریتم پاندا چیست؟

محتوای کپی شده

یکی از مواردی که گوگل به شدت از آن بیزار است محتوای تکراری و کپی شده میباشد. حتما برای خود شما هم که حکم کاربر را دارید وقتی وارد چند وبسایت میشوید و محتوای یکسان میبیند کلافه میشوید و آن سایت را ترک خواهید کرد. از آنجایی که گوگل خیلی سخت گیرانه با این مسئله برخورد کرده است باید حتما آن را جدی بگیرید و از پنالتی شدن وبسایت خود جلوگیری کنید. اگر تصور کنید میتوانید با دستکاری در سرور تاریخ انتشار را تغییر دهید و خود را وبسایت مرجع بدانید سخت در اشتباه هستید با توجه به روزرسانی الگوریتم پاندا نمیتوانید در بروید و گرفتار خواهید شد.

تکرار زیاد کلمات کلیدی

گوگل دیگر این روش های منسوخ شده را قبول نخواهد داشت. در گذشته با تکرار کلمات کلیدی برخی از وبسایت ها در صدر نتایج قرار میگرفتند ولی دیگر این روش نه تنها فاییده ندارد حتی باعث آسیب به وبسایت شما هم خواهد شد. پس به جای ردیف کردن کلمات کلیدی از محتوای با کیفیت و یونیک استفاده کنید تا مورد خشم الگوریتم پاندا قرار نگیرید.

مزرعه محتوا (Content Farm)

منظور از مزرعه محتوا این است که برخی از وبساتی ها میایند با کپی برداری از وبسایت های مختلف آنها را در مجموعه یک محتوا قرار میدهند.برخی ها تصور میکنند که به صورت خلاصه مطالب را از وبسایت های مختلف بردارند و کنار هم قرار دهند دیگر توسط الگوریتم پاندا جریمه نخواهند شد. ولی سخت در اشتباه هستند چون که پاندا با توجه به دقتی که دارد این کار را به راحتی تشخیص میدهد و سایت شما جریمه خواهد شد.

محتوای کم‌ حجم

یکی از مواردی که باعث میشود که شما مورد توجه گوگل قرار نگیرید محتوای کم حجم و خاصه شده میباشد. پس سعی کنید اط خلاصه نویسی جلوگیری کنید از اضافه گویی هم پرهیز کنید چون که این دیگر مورد رضایت کاربران نمیباشد سعی کنید مطالب بهینه شده تولید کنید تا هم مورد رضایت گوگل هم کاربران قرار بگیرید.

حجم بالای تبلیغات

حجم بالای تبلیغات در صفحات نسبت به محتوای سایت ممکن است برای شما دردسر بشود. سعی کنید در صفحات خود از تلیغات بنری زیادی استفاده نکنید چون این کار باعث نارضایتی کاربران میشود و این اتفاق میشود که کاربر وبسایت شما را سریعتر ترک کند این اتفاق باعث افزایش نرخ پرش سایت شما میشود وقتی نرخ پرش بالا برود گوگل این تصور را میکند که وبسایت شما کیفیت کافی را ندارد پس رتبه شما را کاهش میدهد.

راهنمای رفع پنالتی الگوریتم پاندا

1-      تولید محتوای اصولی و بهینه شده

2-      به روزرسانی مدام مطالب قدیمی وبسایت

3-      اطمینان از هماهنگی مطلب جستجوشده با مطالب شما

4-      جلوگیری از کپی مطالب

5-      استفاده مناسب از تگ های نوایندکس جهت به وجود نیامدن محتوای تکراری

6-      رعایت تعداد تبلیغات در یک صفحه

7-      عدم تکرار بی مورد کلمات کلیدی

8-      مطالب خود را برای کاربران تهیه کنید نه برای گوگل

9-      از نوشتن مطالب ماشینی خودداری کنید

10-  اهمیت بیشتر به کیفیت محتوا تا کمیت آن

پاندا گوگل

مطلب پایانی

الگوریتم پاندا یکی پایه ترین الگوریتم های گوگل میباشد از آنجایی که داشتن محتوای مناسب خیلی از دیدگاه گوگل و کاربران مهم میباشد باید محتوای سایت خود را اصولی و درست تهیه کنید. همانطور که گفتیم الگوریتم پاندا از محتوای تکراری به شدت بیزار است و داشتن یک محتویات یونیک خیلی مهم میباشد.الگوریتم پاندا تا حدودی روی املا و دستورات نگراشی مطالب هم حساسیت دارد پس اینکه تصور کنید یک محتوای هزارکلمه ای بنویسید و کار تمام است کاملا اشتباه است پس سعی کنید تمامی اصول را رعایت کنید.

مشاوره رایگان

استادان وب

20 دقیقه مشاوره رایگان

خوشحالیم که بیش از 2 دقیقه در سایت ما بودی!

برای استفاده از مشاوره رایگان ما میتونی شمارت رو وارد کنی تا باهات تماس بگیریم.